Με το παράδειγμά του παροτρύνει τους συμπολίτες του να εμβολιαστούν ο Δήμαρχος Πάρου. Ως υγειονομικός εμβολιάστηκε το Σάββατο 06/02/2021 κατά του covid-19 ο Δήμαρχος της Πάρου .

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                     Πάρος, 8 Φεβρουαρίου 2021

Με το παράδειγμά του παροτρύνει τους συμπολίτες του
να εμβολιαστούν ο Δήμαρχος Πάρου
Ως υγειονομικός εμβολιάστηκε το Σάββατο 06/02/2021 κατά του covid-19 ο Δήμαρχος της Πάρου, κ. Μάρκος Κωβαίος και θέλησε με το παράδειγμά του να παροτρύνει και τους συμπολίτες του να εμβολιαστούν όταν έρθει και η δική τους στιγμή.
«Εμβολιαζόμαστε όλοι, γιατί έχουμε υποχρέωση σε αυτούς που αγαπάμε. Εμβολιαζόμαστε για να βγούμε αλώβητοι όσο το δυνατόν πιο σύντομα από την κρίση που μας έφερε η πανδημία. Εμβολιαζόμαστε για να μπορούμε να αγκαλιαστούμε και πάλι και να κερδίσουμε τη χαμένη ανθρώπινη επαφή που τόσο μας λείπει», ήταν το μήνυμά του κ. Κωβαίου αμέσως μετά τον εμβολιασμό του.