Ευχαριστήρια Επιστολή για τις προσφορές στους απόρους του Δήμου Πάρου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                      Πάρος, 19 Ιανουαρίου 2018

Ευχαριστήρια Επιστολή

για τις προσφορές στους απόρους του Δήμου Πάρου

Ο Δήμος Πάρου ευχαριστεί δημόσια τα Supermarket ΑΒ Bασιλόπουλος, Market In και Σκλαβενίτης που ανταποκρινόμενα στο κάλεσμά του, προσέφεραν δωροεπιταγές για την αγορά τροφίμων που μοιράστηκαν σε απόρους και οικογένειες με σοβαρά κοινωνικοοικονομικά προβλήματα, σκορπίζοντας τη χαρά και το χαμόγελο τις ημέρες των εορτών.

Είναι πολύ σημαντικό σήμερα, στις δύσκολες οικονομικές συγκυρίες για τη χώρα μας, να υπάρχουν επιχειρηματίες και εταιρείες με ανεπτυγμένο το αίσθημα της κοινωνικής ευαισθησίας και αλληλεγγύης και, ελπίζουμε η συνεργασία μας να έχει συνέχεια στο μέλλον.

Επιδίωξή μας είναι,  να καλλιεργήσουμε πνεύμα συλλογικότητας και να δημιουργήσουμε ένα δίκτυο αλληλεγγύης στο Δήμο μας, προς όφελος των πασχόντων και αδύναμων συμπολιτών μας και ευελπιστούμε η πράξη σας να αποτελέσει λαμπρό παράδειγμα προς όλους, επιχειρηματίες, φορείς και ιδιώτες,  για να γίνουν χορηγοί και αρωγοί στη προσπάθειά μας αυτή.

Ευχόμαστε στα στελέχη και τους εργαζόμενους των επιχειρήσεών σας,

Καλή Χρονιά με Υγεία και Ευτυχία και καλή συνέχεια στη κοινωνική σας δράση.

Ο Δήμαρχος Πάρου

Μάρκος Ι. Κωβαίος