Επίσκεψη προέδρου της Πανελλήνιας Ένωσης Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης «Κλεισθένης», κ. Μ. Χρηστάκη

Τον Δήμαρχο Πάρου κ. Μάρκο Ι. Κωβαίο επισκέφθηκε το Σαββατοκύριακο, 20 και  21 Σεπτεμβρίου, ο Μιχαήλ Χρηστάκης, Πρόεδρος  της Πανελλήνιας Ένωσης Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης.
Η επίσκεψη του κ. Χρηστάκη πραγματοποιήθηκε μετά από πρόσκληση του Δημάρχου Πάρου.

Σε μια ιδιαίτερα εποικοδομητική συζήτηση, ο Δήμαρχος ανέπτυξε τα σημαντικότερα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Δήμος Πάρου, ενώ από τη συνάντηση δεν έλειψαν και τα γενικότερα θέματα της τοπικής αυτοδιοίκησης που αποσκοπούν στην καλύτερη οργάνωση της διοίκησης, αλλά και τα Ευρωπαϊκά Χρηματοδοτούμενα Προγράμματα.

Από την πλευρά του ο πρόεδρος της Ένωσης Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης Μ. Χρηστάκης, αφού ευχαρίστησε το δήμαρχο Πάρου για τη θερμή υποδοχή και φιλοξενία, αναφέρθηκε στα οφέλη από την άμεση συνεργασία που θα οδηγήσει η επαφή της Ένωσης με τους μικρούς και μεγάλους Δήμους της χώρας, στοχεύοντας στην καλύτερη λειτουργικότητα των Δήμων και στην εξυπηρέτηση των δημοτών.